Doplněk stravy pro omlazení pleti a zdravé klouby Colagenova Hyaluronic+ je teď k dispozici i v podobě tobolek obohacených o vitamín C. 
Doplněk stravy pro omlazení pleti a zdravé klouby Colagenova Hyaluronic+ je teď k dispozici i v podobě tobolek obohacených o vitamín C. 

Colagenova Hyaluronic+: omlazovací kúra v tobolkách

Doplněk stravy pro omlazení pleti a zdravé klouby Colagenova Hyaluronic+ je teď k dispozici i v podobě tobolek obohacených o vitamín C. 

I vy byste rádi využili výhod kyseliny hyaluronové a kolagenu pro svoji pleť, vlasy, nehty nebo klouby, ale užívat doplněk stravy Colagenova HA v podobě pitného režimu je pro vás zbytečná komplikace? Někteří z nás dají přednost klasickým tobolkám, na které jsme u vitamínů či dalších doplňků stravy zvyklí. A proto teď i Colagenova vedle svého pitného režimu přichází s novým produktem v tobolkách: s Colagenova Hyaluronic+. Ten kromě kyseliny hyaluronové ExceptionHyal®mořského kolagenu obsahuje i výtažek z barbadoské třešně Acerola (Malpighia punicifolia L.) bohaté na vitamín C. Právě vitamín C zvyšuje tvorbu kolagenu v těle, což přispívá k pružnosti pokožky a napomáhá vyplňování vrásek. Současně vitamín C jako antioxidant chrání buňky před oxidací způsobené stresem.

Colagenova Hialuronic+ nabízí omlazovací kúru v tobolkách. Obsahuje i při ústním podání dobře vstřebatelnou kyselinu hyaluronovou ExceptionHyal® a mořský kolagen. Doplněk stravy je obohacen o vitamín C, který nejenže zvyšuje tvorbu kolagenu, ale současně je významným antioxidantem.
Colagenova Hialuronic+ nabízí omlazovací kúru v tobolkách. Obsahuje i při ústním podání dobře vstřebatelnou kyselinu hyaluronovou ExceptionHyal® a mořský kolagen. Doplněk stravy je obohacen o vitamín C, který nejenže zvyšuje tvorbu kolagenu, ale současně je významným antioxidantem.

Kyselina hyaluronová a kolagen jsou s nadsázkou řečeno elixírem mládí

Není příliš velkou nadsázkou nazvat pomyslný koktejl z kyseliny hyaluronové a kolagenu elixírem mládí. Kyselina hyaluronová se nachází téměř v každé buňce lidského těla, avšak bohužel poločas rozpadu jejích molekul je obvykle tři dny, v pokožce dokonce jen jeden den. Naše tělo ji proto musí neustále doplňovat. Tuto schopnost však náš organismus s věkem ztrácí. Kyselinu hyaluronovou přitom potřebují naše kosti a chrupavky, nachází se v tzv. synoviální tekutině loktů a kolen, je součástí šlach a vaziv, nachází se v tkáních vlasové pokožky a ve vlasových folikulech, ve rtech, v očích, v dásních a samozřejmě v pokožce. Právě v kožních tkáních tvoří největší, až 50% koncentraci. Díky obrovskému množství kyseliny hyaluronové je mladá pokožka hladká a elastická. Kyselina hyaluronová na sebe váže vodu a pokožka je tak kvalitně hydratovaná. Postupem věku se ale schopnost pokožky vytvářet kyselinu hyaluronovou znatelně snižuje.

Již v 25 letech začíná v těle klesat i množství kolagenu. Ten přitom tvoří až třetinu ze všech proteinů nacházejících se v lidském těle. Je to takzvaný strukturální protein zodpovědný za pevnost a podporu tělesných tkání včetně kůže, kostí, šlach, vazů, chrupavek, svalů a cév. Právě kolagen je důležitý pro elasticitu pokožky a kosmetika i doplňky stravy s obsahem kvalitního kolagenu tak dokážou být nápomocny v boji proti stárnutí.

Užívejte kvalitní mořský kolagen

Kolagen lze nalézt v celé živočišné říši. Naopak, u rostlin jej nenajdeme. Celkově existují tři typu kolagenu. Kůže obsahuje I. a III. typ, šlachy pouze I. typ a chrupavky obsahují kolagen II. typu. Proto se pro kosmetické účely využívá kolagen I. a III. typu, zatímco kolagen II. typu se testoval ve výzkumech zaměřených na zlepšení příznaků revmatické artritidy.

V praxi se zejména pro kosmetické účely využívá levnější hovězí a prasečí kolagen. Avšak kolagen je možné získávat i ze studenovodních ryb, a právě tento kolagen, tzv. mořský kolagen, je mnohem kvalitnější. Do těla se totiž vstřebává až 1,5krát efektivněji než hovězí nebo prasečí. Navíc se vyhneme problému, se kterým se setkáváme u hovězího kolagenu, na který mohou mít někteří lidé alergickou reakci. Ta se objevuje až u 3 % z nás. Kvalitní mořský kolagen obsahuje i doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+.

Doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+ je pomocníkem k mladšímu vzhledu pokožky, která je hydratovaná, pružná a současně pevná, i k zdravým kloubům.
Doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+ je pomocníkem k mladšímu vzhledu pokožky, která je hydratovaná, pružná a současně pevná, i k zdravým kloubům.

Colagenova Hyaluronic+: jedna tobolka denně pro krásu a zdraví

Díky svému složení přispívá doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+ bohatý na vitamín C k tvorbě kolagenu pro normální funkci pokožky a napomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Zlepšuje hydrataci pokožky, její pevnost i pružnost. Obnovuje normální funkci pokožky jako ochranné bariéry proti pronikání patogenů a podporuje mechanickou stabilitu kloubů. Colagenova Hyaluronic+ je bojovníkem proti stárnutí, způsobenému ztrátou schopnosti našeho těla vytvářet si v pozdějším věku dostatek kyseliny hyaluronové a sníženou produkcí kolagenu.

Zdroj obrázků: Shutterstock, Liftea CZ a.s., koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu