Hana Jánská

Vystudovala Školu přírodní medicíny v Praze. Věnuje se poradenství v oblasti přírodního léčitelství, přednáškové a lektorské činnosti, i pěstování bylin. Zabývá se zejména iridologií (odvětvím alternativní medicíny, které se zaměřuje na diagnózu zdravotního stavu jedince podle obrazu duhovky jeho oka) a fytoterapií. Dokáže lidem poradit, jaké byliny jsou pro ně vhodné a jak pečovat o své zdraví.

„Pomáhám lidem zlepšovat jejich zdraví a cítit se lépe.“

Hana Jánská provozuje rovněž malé bylinkové zahradnictví, kde je možné zakoupit sazenice léčivých rostlin, a to jak našich, tak i exotických. Svým zákazníkům vždy ráda vysvětlí, jak se o kterou rostlinu starat, i jaké jsou její příznivé účinky na zdraví a krásu. Své znalosti o bylinkách předává Hana Jánská i dál. Pořádá kurzy a přednášky o léčivé síle přírody.

Hanu Jánskou můžete několik dnů v týdnu potkat v Praze ve Fitness centru Olgy Šípkové, kde pracuje jako iridolog. Ostatní dny tráví v Lounech a v neděli ji potkáte na trzích v Radhošti, kde má svoji Bylinkovou zahrádku.

„Preferuji hlavně prevenci a myslím si, že je velice důležité udržovat své tělo zdravé a v rovnováze.“

Podle Hany Jánské je důležitý především celostní pohled na lidské tělo – všechno totiž souvisí se vším. Hlavní je najít pravou příčinu nemoci a neléčit jen příznaky. „Pomáhám lidem zlepšovat jejich zdraví a cítit se lépe. Používám zejména české byliny. Dovedu namíchat bylinnou směs člověku přímo na tělo. Preferuji hlavně prevenci a myslím si, že je velice důležité udržovat své tělo zdravé a v rovnováze.“