Jarní detoxikace – ukliďme si na jaře své tělo

Jste na jaře unaveni a bez energie? Přestože se otepluje dostihne vás nachlazení nebo chytnete chřipku? Cítíte se plní a máte pocit, že přibíráte třeba už jen z obyčejné vody? Pomůže vám jarní detoxikace.

Proč tělo vlastně detoxikovat a proč zrovna na jaře? Je jarní detoxikace jenom zvyk, nebo je jaro skutečně pro očistu těla něčím výjimečné? A jak správně detoxikovat? Pojďte teď s námi najít odpovědi na tyto otázky, které si nejspíš rovněž kladete. Jaro co jaro se na nás z médií valí tipy na jarní detoxikaci. Takže jak na ní a proč se do ní pustit?

Pojďte najít odpovědi, proč je pro naše tělo důležitá jarní detoxikace. A taky jak na ní.
Pojďte najít odpovědi, proč je pro naše tělo důležitá jarní detoxikace. A taky jak na ní.

Jarní detoxikace – zvyk nebo vnitřní očista těla ve správný čas?

V zimě bývá naše strava mnohem bohatší na tuky, ale i na sacharidy. Jíme méně ovoce a zeleniny, nebo jde o ovoce a zeleninu méně bohaté na vitamíny, minerály a další důležité látky. Více hřešíme i pokud jde o nápoje.

Jaro tak bývá nejen obdobím, kdy je pro naše tělo důležité, abychom mu doplnili důležité vitamíny a minerály, ale žádá, abychom jej zbavili případných nahromaděných nezdravých látek v těle. Naši pomoc tak ocení játra, ledviny i žlučník.

V jarních měsících bývá navíc naše tělo oslabeno i nedostatkem sluníčka. V těle nám došli zásoby vitamínu D, náš imunitní systém je oslaben a často místo přílivu energie s krásným jarním počasím ucítíme nepřekonatelnou únavu. Od jarní únavy je pak už jen krůček k tomu, aby si na nás doslova „smlsly“ viry a bakterie.

Jaro – to je čas na detoxikaci.
Jaro – to je čas na detoxikaci.

Pro mnohé z nás, kteří se vyznáme v bylinkách, je jaro tím správným časem pro detoxikaci i proto, že nám detoxikační sílu nabízí probouzející se příroda. Avšak co když se v nich nevyznáme, nebo prostě preferujeme pohodlí před pracným sbíráním správných bylinek ve správný čas a před jejich zpracováváním? Dejte si v tom případě „doušek“ bylinek pro jarní detoxikaci z perfektně namixovaných doplňků stravy. Pomocí bylin podpořte rovněž očistu jater a ledvin.

Všechny bylinky pro jarní detoxikaci v jednom „koktejlu“

Už dávno není za správnou formu detoxikace považováno držení drastických jarních očistěních diet. Vsadit na zdravější jídelníček – to určitě ano, ale rozhodně bez diet a hladovek. Ty jsou často první krůčkem k poruchám příjmu potravy a současně naše tělo připraví i o zbytky energie, které ještě má. Lepší je k detoxikaci přistoupit pomocí bylin. Jarní bylinky jsou plné vitamínů a minerálů, obsahují užitečnou vlákninu, enzymy a mnohé další tělu prospěšné látky pomáhající při jeho očistě.

Doplněk stravy Liftea Metabolik vhodný pro jarní detoxikaci je sirup, který obsahuje účinné byliny s detoxikačními účinky. V jeho složení najdeme bylinné extrakty a ovocné šťávy pro pročištění organismu a je vhodný jako detoxikační kúra pro zdraví i pro redukční diety. Obsahuje extrakty ze smetánky lékařské, celíku zlatobýlu, břízy bílé, artyčoku, zeleného čaje, ostropestřce mariánského a z tamarindu. Součástí sirupu je švestková šťáva a šťáva z plodů aronie černé. Tyto byliny a šťávy mají schopnost pročišťovat organismus. Hodí se pro jarní detoxikační kúry, ale i jako detoxikace před započetím redukční diety. Jarní detoxikační kúra s Liftea Metabolikem vás navíc správně nastartuje i pokud jde o správný pitný režim.

Doplněk stravy Liftea Metabolik se užívá tak, že se jedna polévková lžíce sirupu rozmíchá v 1,5 litrech vody a popíjí se po doušcích během dne.
Doplněk stravy Liftea Metabolik se užívá tak, že se jedna polévková lžíce sirupu rozmíchá v 1,5 litrech vody a popíjí se po doušcích během dne. Detoxikační kúra se užívá optimálně 14 dnů. Pak se po týdenní přestávce ještě jednou zopakuje. Neužíváme tedy žádné prášky a nedržíme žádnou hladovku ani dietu. Pouze vsadíme na detoxikační účinky přírody, které najdeme ve správně zvolených bylinkách. (Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.)

Nechte vydechnout svým játrům a ledvinám

Jarní detoxikaci míváme velice často spojenou především s detoxikací střev. Ještě více však naši pomoc potřebují orgány, které se starají o to, aby se z našeho těla vyloučili veškeré odpadní látky. Jsou to játra a ledviny. I o jejich detoxikaci se umí skvěle postarat sama příroda pomocí vhodných bylinek – kopřivy dvoudomé, ostropestřce a smetánky lékařské neboli pampelišky. I je najdete v jednom produktu jako skvělé trio určené pro očistu jater a ledvin. V doplňku stravy Liftea Pro játra a ledviny.

Kopřiva patří mezi nejsilnější bylinky vůbec a to přesto, že je díky svým žahavým vlastnostem dost opomíjenou bylinou. Jako jarní detoxikační bylinka se uplatňuje zejména díky své schopnosti napomáhat vylučování vody z organismu. Pročišťuje tak především ledviny.

Blahodárný vliv na močovou soustavu a ledviny má rovněž pampeliška (nebo správně smetánka lékařská). Podporuje rovněž správnou funkci jater a je považována za silný antioxidant.

Králem mezi detoxikačními bylinkami pro játra je ostropestřec mariánský. Tento bodlák obsahuje účinnou látku silymarin, která chrání játra a dokonce podle některých studií játra regeneruje i při jejich poškození. Silymarin je navíc považován za silnější antioxidant než vitamíny C nebo E. Umí proto chránit játra před záněty a jedovatými látkami, které se přes ně vyplavují z těla. Je to ideální bylina pro jarní detoxikaci jater.

V jednom produktu, Liftea Pro játra a ledviny, získáte skvělý doplněk stravy, který přispívá nejen k jarnímu pročištění organismu. Sestava účinných bylin má schopnost podporovat normální funkce ledvin a jater.
V jednom produktu, Liftea Pro játra a ledviny, získáte skvělý doplněk stravy, který přispívá nejen k jarnímu pročištění organismu. Sestava účinných bylin má schopnost podporovat normální funkce ledvin a jater. (Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.)

Játra detoxikuje i kurkumin

Kurkumin je další látkou, která je považována za silného detoxikačního pomocníka pro naše játra. Jde o výtažek se známé rostliny, kurkumy, která je mimo jiné známá i jako součást kari koření. Avšak kurkumin je v samotné kurkumě obsažen poměrně skromně. Kurkuma obsahuje pouze kolem 3 % kurkuminu. Proto je pro detoxikační kúru jater využít vždy kvalitní výtažek. Takovým doplňkem stravy je Liftea Kurkumin, který obsahuje až 95 % účinných kurkuminoidů.

Zde je nutné zmínit, že pro využití kurkuminu našim tělem je nutné jeho užívání spolu s tuky. Není totiž rozpustný ve vodě. Užívejte jej proto vždy s jídlem bohatým na tuky – samozřejmě na ty zdravé.

Kurkumin je skvělý pomocník pro jarní detoxikaci jater. Jako kvalitní výtažek z kurkumy jej najdete v doplňku stravy Liftea Kurkumin.
Kurkumin je skvělý pomocník pro jarní detoxikaci jater. Jako kvalitní výtažek z kurkumy jej najdete v doplňku stravy Liftea Kurkumin. (Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.)

Na co ještě nezapomenout při jarní detoxikaci?

Jarní detoxikace pomocí bylinek a účinných látek z bylin dokáže ozdravit náš metabolismus, detoxikovat trávící soustavu včetně střev a zlepšit funkci jater či ledvin. Zapomenou bychom však neměli ani na naši mysl. Pro celkovou pohodu těla musíme v dobré kondici udržet i naši psychiku. Nezapomeňte na jaře více relaxovat. Ideálně na čerstvém vzduchu. Zajděte si na procházku do lesa či parku. Poseďte si pohodlně venku na sluníčku. A pokud nejste zarytý nepřítel pohybu, zkuste zařadit do svého denního programu i pár minut věnovaných rekreačnímu pohybu.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu