Péče o močové cesty si obvykle nevyžádá více času, než kolik ho denně strávíme hýčkáním své pleti. Je přitom minimálně stejně důležitá, však často opomíjená a spojená s řadou mýtů a pověr. Užitečnými pomocníky vám přitom mohou být i vybrané rostliny.

Liftea Dýně a lichořeřišnice

 • Kombinace extraktu ze semen štýrské dýně, lichořeřišnice
  a inulinu z kořene čekany
 • Dýně má příznivý vliv na správnou funkci močových cest
  a prostaty

Péče o močové cesty si obvykle nevyžádá více času, než kolik ho denně strávíme hýčkáním své pleti. Je přitom minimálně stejně důležitá, však často opomíjená a spojená s řadou mýtů a pověr. Například nechtěný únik moči si mnozí přisuzují hlavně vyššímu věku. Z omylu je pak může vyvést například těhotenství, porod, těžká fyzická práce nebo také sedavé zaměstnání, které není kompenzováno vhodným pohybem. Nespoléhejte na věk a věnujte močovým cestám péči, kterou si zaslouží. Užitečnými pomocníky vám přitom mohou být i vybrané rostliny.

I močové cesty si zaslouží péči

Základem je dodržování pitného režimu. Přičemž pít byste měli rovnoměrně během celého dne, a to nejlépe vodu. Významnou roli hraje také posílení svalů pánevního dna. Za tímto účelem se výborně hodí obyčejná chůze, plavání nebo jóga či pilates pod vedením zkušeného instruktora. Vyzkoušet můžete i cviky určené přímo na posílení svalů pánevního dna. Zaberou vám často jen pár minut denně.

Správnou funkci močových cest a u mužů také prostaty mohou podpořit i některé bylinky. Patří k nim dýně, z níž se pro tyto účely hodí především bezolejnaté části semen. Extrakt z nich je proto obsažen v doplňku stravy Liftea Dýně a lichořeřišnice, kde je doplněn o inulin z kořene čekanky.

Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Složení a dávkování

Složení v 1 tabletě:

 • Štýrská dýně: 300 mg
 • Lichořeřišnice: 30 mg
 • Inulin: 20 mg

Další přidané látky:

 • Sójový lecitin: 30 mg
 • Protispékavá látka: stearan hořečnatý: 10 mg
 • Obal tobolky: želatina

Neobsahuje lepek, laktózu ani umělá barviva.

Obsah balení: 30 tobolek
Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Byliny a obsažené látky

Štýrská dýně (Cucurbita pepo var. Styriaca)

Štýrská dýně (Cucurbita pepo var. Styriaca)

Tato odrůda dýně pěstovaná tradičně ve Štýrsku, které je proslulé právě produkcí dýňového oleje, není specifická jen svým žluto-zeleným zbarvením. Zajímavá je i tím, že se semínka nacházejí volně v dužině, nikoliv ve slupce. Dají se dobře vyjmout a jsou chutná, takže uplatnění nacházejí i v kuchyni. Příznivý vliv mají na normální funkci močových cest a u mužů také prostaty.

Lichořeřišnice Tropaleolum majus

Lichořeřišnice (Tropaleolum majus)

Ti z vás, kteří měli problémy s vyslovováním písmene ř na ni snad nikdy nezapomenou. Krásná rostlina, jež se do Evropy rozšířila ze severních tropických oblastí Jižní Ameriky, je totiž známá též jako řeřicha. Pro její krásné květy tuto rychle rostoucí popínavou květinu lidé často pěstují v truhlících, postupně se ale zabydluje i na našich talířích, kde se objevuje především jako ozdoba či součást salátů.

Čekanka obecná

Čekanka obecná (Cichorium intybus)

Vytrvalou bylinu s tuhým stonkem si možná nosíte domů v kytici lučních květů. Běžně u nás totiž roste ve volné přírodě, například na loukách a v okolí cest a polí. Nádherný modrý květ ji zdobí přibližně od července do září. V doplňku stravy Liftea Dýně a lichořeřišnice je však obsažen inulin, který se získává z kořene této rostliny. Čekance obecné je připisován příznivý vliv na normální funkci střevního traktu a správnou činnost jater. Podporuje také udržení zdravé hladiny glukózy v krvi a přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů.

Doporučená cena: 199 Kč

Zeptejte se nás

Nenašli jste požadovanou informaci k produktu Liftea Dýně a lichořeřišnice? Napište nám svůj dotaz, obratem vám odpovíme.