Doplněk stravy Liftea LaxAktiv sirup obsahuje přirozeně projímavé ovoce a vlákninu, které umožňují bezproblémové vyprazdňování dětí i dospělých.

Liftea LaxAktiv

  • Tekutý doplněk stravy s obsahem fíkové a švestkové šťávy, arabské gumy, inulinu a psyllia
  • Podporuje normální funkci trávicího traktu a střev

Normální zažívání a vylučování považujeme za zcela běžnou záležitost, které věnujeme jen minimální pozornost. Například při změnách prostředí nebo stravovacích návyků ale můžete své tělo i v těchto základních funkcích podpořit. V takových případech se vám může hodit tekutý doplněk stravy Liftea LaxAktiv, který obsahuje fíkovou a švestkovou šťávu v kombinaci s tzv. arabskou gumou, což je pryskyřice získávaná z některých akácií. V přípravku nechybí ani vláknina ze semen jitrocele indického, kterou možná znáte spíše pod názvem psyllium, a inulin z kořene čekanky. Svým složením je produkt uzpůsoben pro dlouhodobé užívání a je vhodný i pro děti od tří let.

Podpořte normální trávení

Při změně prostředí i v pracovně či jinak náročném období si vaši podporu zaslouží správné trávení. Vyzkoušet můžete například doplněk stravy Liftea LaxAktiv s obsahem přírodních látek. Patří k nim fíková a švestková šťáva nebo arabská guma, tedy ve vodě rozpustná pryskyřice získávaná z některých druhů akácií, která se používá jako zahušťovadlo. Nechybí ani méně známá látka psyllium, což je vláknina ze semen jitrocele indického, které je připisován příznivý vliv na normální funkci trávicího traktu a střev. Nezapomeňme ani na inulin, tedy látku, jejíž označení možná také neslýcháte tak často. Získává se z kořene čekanky obecné, která má příznivý vliv na normální funkci střevního traktu a podporuje i správnou činnost jater nebo udržení zdravé hladiny glukózy v krvi.

Liftea LaxAktiv sirup
Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Složení a dávkování

Složení ve 100 ml:

  • Arabská guma: 12,20 g
  • Fíková šťáva: 22,63 g
  • Švestková šťáva: 18,03 g
  • Inulin z kořene čekanky: 2,44 g
  • Psyllium: 1,22 g
Doporučené dávkování: 20 ml denně

Komu je přípravek určen

  • Přípravek je určen ty, kdo chtějí podpořit normální trávení i vylučování.
  • Hodí se i při cestování, kdy chcete normální funkci střevního traktu podpořit při změně klimatu nebo stravy.
  • Doplněk stravy Liftea LaxAktiv je vhodný i pro dlouhodobé užívání.

Přípravek není vhodný pro děti do 3 let. Opatrnost s projímavými přípravky je namístě v těhotenství – a to, i když se jedná o přípravky s obsahem přírodních látek.

Obsah balení: 100 ml 

Byliny a obsažené látky

Fíkovník (Ficus)

Fíková šťáva

V doplňku stravy Liftea LaxAktiv je obsažena šťáva z fíků, které jsou plodem fíkovníku smokvoně (ficus carica). Tento opadavý keř nebo stromek dosahující výšky až 5 metrů je známý hlavně pro své chutné plody. Je mu připisována řada příznivých účinků na náš organismus. Patří k nim příznivý vliv na normální hladinu cholesterolu, ale také na správnou funkci střevního traktu. Podporuje také mikrobiální rovnováhu. Fíkovník smokvoň je zároveň považován za antioxidant.

Švestky (Prunus) a švestková šťáva

Švestková šťáva

Švestka je oblíbené sezonní ovoce, které je v doplňku stravy Liftea LaxAktiv obsaženo nejen pro svou chuť, ale především kvůli vláknině, kterou obsahuje.

Inulin je rozpustná vláknina, jejíž zdrojem je čekanka obecná.

Čekanka obecná (Cichorium intybus)

Vytrvalou bylinu s tuhým stonkem si možná nosíte domů v kytici lučních květů. Běžně u nás totiž roste ve volné přírodě, například na loukách a v okolí cest a polí. Nádherný modrý květ ji zdobí přibližně od července do září. V doplňku stravy Liftea LaxAktiv je však obsažen inulin, který se získává z kořene této rostliny. Čekance obecné je připisován příznivý vliv na normální funkci střevního traktu a správnou činnost jater. Podporuje také udržení zdravé hladiny glukózy v krvi a přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů.

Jitrocel indický - Psyllium

Psyllium

Jedná se o rozpustnou vlákninu, která se získává ze semen jitrocele indického, známého také jako jitrocel vejčitý. Jedná se o jednoletou rostlinu, která však v ČR neroste. Vyhovují jí suché písčité a jílovité půdy. Spíše kratší listy má porostlé jemným chmýřím a její květy nejsou nikterak nápadné. Pro využití v doplňku stravy Liftea LaxAktiv jsou důležité především plody v podobě 4 až 5 mm dlouhých tobolek, které obsahují po dvou semenech.  Psyllium má příznivý vliv na normální funkci trávicího traktu a střev.

Arabská guma

Jedná se o pryskyřici, která se získává z některých druhů akácií rostoucích především v Severní Africe. Jde o jeden z nejstarších přírodních emulgátorů, který je dodnes využíván například jako zahušťovadlo nebo stabilizátor.

Doporučená cena: 169 Kč

Zeptejte se nás

Nenašli jste požadovanou informaci k produktu Liftea LaxAktiv? Napište nám svůj dotaz, obratem vám odpovíme.