Z několika druhů kolagenu se právě mořský kolagen ukázal jako nejlépe vstřebatelný lidským organismem. A nabízí i další výhody.
Z několika druhů kolagenu se právě mořský kolagen ukázal jako nejlépe vstřebatelný lidským organismem. A nabízí i další výhody.

Mořský kolagen aneb Není kolagen jako kolagen

Z několika druhů kolagenu se právě mořský kolagen ukázal jako nejlépe vstřebatelný lidským organismem. A nabízí i další výhody.

Zatímco ještě před několika lety byl právě kolagen zaklínadlem v boji proti vráskám a stárnutí pokožky, dnes jej do pozadí utlačila později objevená a „neokoukaná“ kyselina hyaluronová. Rozhodně však neprávem a v péči zejména o stárnoucí pokožku mají své místo obě tyto látky. Co vlastně kolagen je? Kolagen je strukturální protein, který se přirozeně nachází v lidském těle. A nemáme ho málo. Tvoří téměř třetinu všech proteinů. Je to právě kolagen, který dodává pevnost a podporu tělesným tkáním – kůži, kostem, šlachám, svalům, chrupavkám i cévám. Proč jej tedy potřebujeme tělu dodávat, když se v něm přirozeně vyskytuje?

Různé mezinárodní studie zabývající se obsahem kolagenu v lidském těle dokázali, že již ve 25 letech začíná množství kolagenu v lidském těle klesat. Naše tělo si jej totiž samo tvoří jen do věku kolem dvaceti let. A protože je kolagen důležitý zejména pro elasticitu pokožky, je vhodné jej užívat v podobě doplňků stravy jako pomocníka v boji proti projevům stárnutí způsobenými úbytkem kolagenu. Ten je markantní zejména po čtyřicítce, kde již dochází k úbytku až 1 % ročně. Do 70 let našeho věku tak obvykle ztratíme až 30 % kolagenu. A jako nejvhodnější pro lidské tělo se ukazuje právě mořský kolagen, známý i pod názvem rybí kolagen.

Kolagen si naše tělo tvoří zhruba jen do 20 let. Později díky úbytku kolagenu v pokožce dochází ke ztrátě pružnosti a pevnosti kůže a objevují se tak projevy jejího stárnutí.
Kolagen si naše tělo tvoří zhruba jen do 20 let. Později díky úbytku kolagenu v pokožce dochází ke ztrátě pružnosti a pevnosti kůže a objevují se tak projevy jejího stárnutí.

Mořský kolagen je zárukou lepší vstřebatelnosti

Kolagen je výsadou živočišné říše a v rostlinách jej nenajdeme. Celkem existují tři druhy kolagenu. Kůže obsahuje I. a III. typ, šlachy pouze I. typ a chrupavky jen II. typ kolagenu. Pro kosmetický a zdravotnický průmysl se získává obvykle hovězí a prasečí kolagen. Existuje však i kolagen rybí neboli tzv. mořský kolagen, který se získává ze studenovodních ryb, nejčastěji z lososů nebo jim podobných ryb.

Mořský kolagen se ukázal pro lidský organismus biologicky dostupnějším. Vstřebává se totiž až 1,5krát efektivněji. Navíc se zde vyhneme problémům, se kterými se setkáváme u levnějšího hovězího kolagenu. U něj se totiž až u 3 % lidí objevují různé alergické reakce.

Kvalitní mořský kolagen, který obsahuje i doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+, je mnohem efektivněji a rychleji absorbován do krevního oběhu a je považován za nejlepší zdroj kolagenu pro pleť. Nemusíte se bát ani příznačného rybího zápachu Ten je beze zbytku odstraněn.

Mořský kolagen se vstřebává až 1,5krát lépe než běžný hovězí nebo prasečí kolagen.
Mořský kolagen se vstřebává až 1,5krát lépe než běžný hovězí nebo prasečí kolagen.

Colagenova Hyaluronic+ – s mořským kolagenem pro krásnou a mladistvou pleť

Doplněk stravy Colagenova Hyaluronic+ od Liftea používá pouze kolagenové peptidy Peptan® s prokazatelnými klinickými studiemi pro zdraví pokožky. Jde o velice kvalitní, a i při ústním podání dobře vstřebatelný mořský kolagen. Při dodržení denní dávky hydrolyzovaného kolagenu Peptan® jsou znatelné výsledky již po 12 týdnech užívání. Mořský kolagen zlepšuje stav a základní strukturu pokožky, zlepšuje hydrataci, vyhlazuje kůži a zabraňuje tvorbě vrásek.

Colagenova Hyaluronic+ nabízí omlazovací kúru v tobolkách. Obsahuje i při ústním podání dobře vstřebatelnou kyselinu hyaluronovou ExceptionHyal® a mořský kolagen Peptan®. Doplněk stravy je obohacen o vitamín C, který nejenže zvyšuje tvorbu kolagenu, ale současně je významným antioxidantem. (Standardizovaný obsah 50 % vitamínu C v jedné tobolce: 40 mg, což představuje 50 % RHP.)
Colagenova Hyaluronic+ nabízí omlazovací kúru v tobolkách. Obsahuje i při ústním podání dobře vstřebatelnou kyselinu hyaluronovou ExceptionHyal® a mořský kolagen Peptan®. Doplněk stravy je obohacen o vitamín C, který nejenže zvyšuje tvorbu kolagenu, ale současně je významným antioxidantem. (Standardizovaný obsah 50 % vitamínu C v jedné tobolce: 40 mg, což představuje 50 % RHP.)

Zdroj obrázků: Shutterstock, Liftea CZ a.s., koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu