Počítáte večer co večer ovečky a vaše stádo se stále rozrůstá? Zkuste svoji nespavost vyřešit pomocí bylin proti nespavosti – kozlíku a chmelu.
Vedle léků proti bolesti a antidepresiv jsou hypnotika snad nejvíce nadužívanými léčivy. Řada z nás totiž trpí nespavostí, a proto často saháme po medikamentech na nespavost. Problém však lze řešit i jinak – pomocí vhodných bylinek, kterými jsou kozlík nebo chmel. Fungují proti nespavosti, umí zkrátit dobu usínání i zkvalitnit náš spánek.
Někoho trápí nespavost celý život, pro někoho je to krátkodobý problém třeba kvůli stresu
Nespavost potrápí v průběhu života nejspíš každého z nás. Někdy máme problém usnout, jindy se potýkáme s příliš brzkým probouzením, nebo je náš spánek pouze povrchním, a v noci si proto dostatečně neodpočineme. Přitom kvalita spánku zcela zásadně ovlivňuje naši psychickou i fyzickou pohodu, ale i naši výkonnost či schopnost myslet. Patříte-li však mezi ty, kteří již sáhli po klasických lécích na nespavost, zjistíte, že hypnotika vám sice usnout pomohla, avšak ráno jste se vzbudili spíše ještě unavenější, než jste večer usínali. Máme však jinou možnost? Rozhodně ano díky bylinkám.

Proti nespavosti pomáhají kozlík a chmel
Pravidelné užívání vhodných bylin dokáže pozitivně ovlivnit naši spánkovou hygienu. Nástup účinku nebude rozhodně okamžitý, avšak z dlouhodobého hlediska jde o komplexnější řešení problému s nespavostí. Už jsem zmínila, že je dobré vsadit na dvě tradiční byliny: kozlík lékařský (Valeriana officialis) a na chmel otáčivý (Humulus lupulus). Obě jsou součástí doplňku stravy Liftea Sladké sny. V tabletách se příjemně užívají. Čaj z těchto bylin totiž nelze považovat za kulinářskou lahůdku a ani noční močení po večerním požití většího množství čaje nebude pro náš kvalitní spánek bez probuzení tím pravým.

Kozlík je tradiční bylinou podporující nervovou soustavu a pozitivně ovlivňující psychický stav. Je užitečný při stresu, neurózách, vyčerpání a dobrým pomocníkem proti nespavosti. Chmel má rovněž uklidňující účinky na organismus a současně mírně sedativní účinky. Díky tomu je skvělým partnerem kozlíku na cestě za dobrým spánkem.
Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu