Liftea Kurkumin přináší extrakt z kořene kurkumy a inulin, které podporují správnou činnost trávicí soustavy. Především žlučníku, jater a slinivky.

Liftea Kurkumin

  • Obsahuje extrakt z kurkumy – až 95 % kurkuminoidů
  • Přispívá ke správnému trávení a činnosti jater
    i kardiovaskulární soustavy
  • Podporuje imunitní systém a normální činnost nervové soustavy
  • Má příznivý vliv na dobrý stav kloubů, kostí i pokožky

Doplněk stravy Liftea Kurkumin přináší v praktické formě tobolek kombinaci extraktu z kořene kurkumy a inulinu, které podporují správnou činnost trávicí soustavy – především jater. Kurkumin, který na náš organismus příznivě působí hned v několika oblastech, je také dobře známým antioxidantem.

Víc než koření

Často nevědomky klademe na naše tělo velkou zátěž v podobě hektického životního stylu a s ním leckdy souvisejícího jídelníčku, který má k pestré a vyvážené stravě daleko. Praktickým pomocníkem pro ty, kteří chtějí své tělo podpořit i v náročném období, se může stát doplněk stravy Liftea Kurkumin.

Obsahuje totiž extrakt z kořene kurkumy, který na náš organismus blahodárně působí, například pokud jde o normální trávení a činnost jater. Svou roli hraje i při podpoře správné funkce dýchacího a kardiovaskulárního systému. Nezapomínejme ani na příznivý vliv na dobrý stav naší pokožky, ale i kloubů a kostí.

Součástí produktu je výtažek z kořene čekanky – inulin. Jde o rozpustnou vlákninu, která příznivě působí na správné trávení, protože podporuje rozvoj užitečných střevních bakterií (prebiotikum).

Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Složení a dávkování

Složení v 1 tobolce:

  • Extrakt z kořene kurkumy: 10 990 mg (Curcuma longa extrakt 70 : 1 – 157 mg) s obsahem 95 % kurkuminoidů
  • Inulin: 300 mg
Obsah balení: 30 tobolek

Další přidané látky:

  • želatina (obal tobolky)
  • steran hořečnatý (protispékavá látka)
Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Přípravek není určen pro děti. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Není určen pro lidi se žlučníkovými kameny, ani s již diagnostikovaným onemocněním jater a slinivky.

Byliny a obsažené látky

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa)

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa), kurkumin

Kurkuma dlouhá je rostlina patřící mezi Zázvorovité. Lidově se jí velice často říká indický šafrán nebo indický zázvor. Důležitými obsahovými látkami jsou barvivo a silice. Doposud se výtažek z kořene rostliny, kurkumin, používal především jako přírodní žlutooranžové barvivo. Je například součástí kari nebo koření tandori. Oblast příznivého působení kurkuminu na náš organismus je poměrně široká. V kurkuminu se totiž nacházejí účinné kurkuminoidy, které jsou poměrně vzácné. Kurkumin je snadno rozpustný v tucích, proto doporučujeme doplněk stravy s jeho obsahem užívat během jídla nebo po jídle.

Inulin je rozpustná vláknina, jejíž zdrojem je čekanka obecná.

Inulin

Inulin je rozpustná vláknina, jejímž zdrojem je čekanka obecná. Jde o vlákninu, která není lidskými enzymy stravitelná a z velké části naším organismem beze změn projde. Ale jen po střeva. Zde střevní bakterie započnou inulin metabolizovat a dochází k procesům, které příznivě působí na stěny tlustého střeva. Současně se u tohoto procesu stimuluje růst probiotických kultur, kterými jsou laktobacily nebo bifidobakterie. Tím přirozeně dochází k podpoře střevní peristaltiky.

Časté dotazy

 Proč je lepší užívat výrobek Liftea Kurkumin místo čaje z kořene kurkumy?

Účinnou látkou v kurkumě jsou kurkuminoidy. Jejich obsah v kořeni rostliny je však příliš malý na to, aby stačilo konzumovat například čaj z kurkumy, nebo třeba rozdrcený prášek z kořene kurkumy. Do čaje navíc nepřechází všechny látky rozpustné v tucích (jako např. kurkumin). Doplněk stravy Liftea Kurkumin obsahuje silný extrakt z kurkumy s 95 % kurkuminoidů. Současně obsahuje rozpustnou vlákninu z čekanky – inulin.

Je pravda, že kurkumin je vlastně kari koření?

Jenom částečně. Kurkumin je přírodní barvivo, které se používá jako součást kořenící směsi známé jako kari. V kari koření však nenajdete dostatečné množství kurkuminoidů. K tomu potřebujete kvalitní extrakt z kurkumy, jaký obsahuje například doplněk stravy Liftea Kurkumin.

 Jak bych měl přípravek Liftea Kurkumin užívat?

Doporučenou dávkou je 1 až 2 tobolky přípravku denně, užité optimálně s jídlem a zapité sklenicí vody. Množství přípravku volte podle své hmotnosti. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem nebo po jídle. To by mělo obsahovat tuky. Kurkumin je totiž snadno rozpustný právě v tucích. Doplněk stravy Liftea Kurkumin je možné užívat dlouhodobě.

 Mohu přípravek Liftea Kurkumin užívat spolu s dalšími léky?

Přípravek může ovlivňovat účinnost některých léků. V případě, že pravidelně užíváte léky předepsané lékařem, je vhodné se domluvit o možnosti užívat tyto léky současně s doplňkem stravy Liftea Kurkumin – a to přímo se svým lékařem nebo s lékárníkem.

Doporučená cena: 199 Kč

Zeptejte se nás

Nenašli jste požadovanou informaci k produktu Liftea Kurkumin? Napište nám svůj dotaz, obratem vám odpovíme.