Šalvěj lékařská a yzop lékařský, obsažené v doplňku stravy Liftea šalvěj + yzop, jsou tradičními bylinami užívanými k potlačení pocení u žen i mužů.

Liftea Šalvěj + yzop

 • Kombinace extraktu z nati šalvěje a yzopu
 • Podporuje udržení normální míry pocení
 • Má příznivý vliv na hormonální rovnováhu a pohodu žen v období menopauzy

K horkému létu sice patří, ale vítaný obvykle není. Natož v případě, kdy se ve větší míře vyskytuje i mimo typická vedra. Řeč je o potu. Jednou z jeho funkcí je regulovat teplotu našeho těla, ale pro nás většinou bývá důležitější regulovat samotný pot.

K udržení normální míry pocení přispívá i bylinka známá pod názvem šalvěj lékařská. Extrakt z ní je proto obsažen v doplňku stravy Liftea Šalvěj+yzop, kde jej, jak už název napovídá, doplňuje ještě výtažek z květu méně známé byliny, kterou je yzop lékařský.

Pot pod kontrolou

Pocení zdaleka nesouvisí jen s vysokými venkovními teplotami. Vzpomeňte si například na situace, kdy si vás šéf v práci zavolá „na kobereček“. Někdo se v takových chvílích orosí na čele, u jiných lidí jsou výsledkem nevzhledné stopy po potu na oblíbené košili. Ačkoliv se běžná hygiena i používání antiperspirantů i deodorantů pomalu stávají denní rutinou většiny z nás, ne vždy stačí. Navíc antiperspiranty a deodoranty obvykle působí pouze v místě aplikace a pot stékající například po zádech tak neovlivní.

K udržení normální míry pocení přispívají i některé přírodní látky. Patří k nim bylinka šalvěj lékařská, která má navíc příznivý vliv na hormonální rovnováhu nebo správnou funkci dýchacího systému. Podporuje také přirozenou obranyschopnost organismu. Extrakt z této byliny si v praktické formě tobolek můžete pořídit v doplňku stravy Liftea Šalvěj+yzop, kde je doplněn o extrakt z yzopu lékařského. Tomu je rovněž přičítán blahodárný vliv na normální funkci dýchacího systému nebo na normální stav kostí a kloubů.

Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.
Doplněk stravy: Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Složení a dávkování

Složení v 1 tobolce:

 • práškovaná nať 200 mg a extrakt z nati šalvěje lékařské (Salvia officinalis): 140 mg (10 : 1 – 14 mg)
 • extrakt z nati yzopu lékařského (Hyssopus officinalis): 200 mg (4 : 1 – 50 mg)
Obsah balení: 30 tobolek

Přídatné látky:

 • Plnidlo: dextrin
 • Obal tobolky: želatina
 • Protispékavá látka: stearan hořečnatý
 • Koloidní bezvodý oxid křemičitý
Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je vhodný pro ty, kteří chtějí podpořit udržení normální míry pocení.
 • Je vhodný i pro ženy v období menopauzy.

Přípravek není určen pro děti do 3 let. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Byliny a obsažené látky

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Šalvěj lékařská je přibližně 20 až 70 cm vysoký vytrvalý polokeř patřící do čeledi hluchavkovité. Jeho vzhled je poměrně výrazný. Má dřevnatou lodyhu, která je trsovitě větvená. Velké, světle fialové květy jej zdobí zpravidla v období června až července. Přirozeně se šalvěj vyskytuje ve východním Středozemí, na teplých, slunných a chráněných stanovištích. U nás je už po staletí pěstována na zahrádkách. Je oblíbenou bylinkou, která podporuje například hormonální rovnováhu, normální trávení nebo správnou funkci dýchacího systému. Má příznivý vliv na přirozenou obranyschopnost organismu i na udržení normální míry pocení.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Yzop lékařský je zástupcem čeledi hluchavkovité. Jedná se o polokeř dorůstající výšky kolem 100 cm, který se pro svůj atraktivní vzhled někdy pěstuje jako okrasná trvalka. Obvykle kvete od července do září a pyšní se krásnými modrofialovými květy. Vyskytuje se především na sušších a slunných místech, k nimž patří například staré lomy, rumiště nebo skalky. Původní domovinou yzopu je oblast Středozemí. Do Čech a zbytku Evropy byl však údajně dovezen již ve středověku. Je mu připisován příznivý vliv na správnou funkci dýchacího systému, ale také normální stav kostí a kloubů.

Doporučená cena: 169 Kč

Zeptejte se nás

Nenašli jste požadovanou informaci k produktu Liftea Šalvěj + yzop? Napište nám svůj dotaz, obratem vám odpovíme.