Sázíte na zelené zdraví z přírody? Přidejte do svého jídelníčku koktejl minerálů a vitaminů z přírodního zdroje – superpotravinu zelený ječmen.
Sázíte na zelené zdraví z přírody? Přidejte do svého jídelníčku koktejl minerálů a vitaminů z přírodního zdroje – superpotravinu zelený ječmen.

Zelený ječmen je koktejl minerálů a vitaminů z přírodního zdroje

Sázíte na zelené zdraví z přírody? Přidejte do svého jídelníčku koktejl minerálů a vitaminů z přírodního zdroje – superpotravinu zelený ječmen.

Zelený ječmen, nazývaný i mladý ječmen, patří doslova mezi mytické potravinové doplňky dnešní doby. Ty dokonce dostaly svůj název – superpotraviny. Jako hrdinové bojují za naše zdraví i krásu a mnohdy slibují téměř zázraky. Nelze samozřejmě věřit všemu, co se kde na internetu a v magazínech šustne. Pravdou však je, že zelený ječmen je skutečně velice prospěšné tonikum vitaminů a minerálních doplňků z přírodního zdroje, které stojí za to zařadit do svého zdravého jídelníčku. Užívání mladého ječmene, obvykle v podobě nápoje, je doporučováno jako účinný prostředek pro posílení zdraví. Nejlépe v kombinaci s jinými superpotravinami, kterými jsou další zelené potravinychlorellaspirulina. V této kombinaci je najdete v doplňku stravy Liftea Chlorella, spirulina, zelený ječmen.

Zelený ječmen naleznete v kombinaci s dalšími "superpotravinami" v doplňku stravy Liftea Chlorella, spirulina, zelený ječmen
Zelený ječmen naleznete v kombinaci s dalšími „superpotravinami“ v doplňku stravy Liftea Chlorella, spirulina, zelený ječmen

Zdraví ze zeleného ječmene

Víte, že šťáva z mladého ječmene obsahuje až 4x více vápníku než mléko a 22x více železa než špenát? Zelený ječmen je koktejlem až dvanácti různých vitaminů a třinácti minerálů. Tento úžasný mix pro zdraví se získává z mladých lístků ječmene, když dosáhnou výšky zhruba 20 až 25 centimetrů. Ty se pak suší a dále zpracovávají tak, aby se mohly následně rozpustit ve vodě či v jiné tekutině a užívat jako zdravý nápoj. Často se takto mladý zelený ječmen přidává do dnes tak oblíbených smoothie.

Mladý ječmen – to jsou vitaminy z přírody
Mladý ječmen – to jsou vitaminy z přírody

Zelený ječmen je skvělá zásaditá potravina

Určitě jste již slyšeli o novodobé „pandemii“ – překyselení organismu. Odborná i laická veřejnost je doslova rozdělena na dva tábory. Na ty, kteří věří, že překyselení organismu skutečně stojí za vznikem celé řady civilizačních onemocnění, ale i za celkovým oslabením imunitního systému; a na ty, kteří tvrdí, že jde o hoax a že bychom pro své zdraví měli především rozhýbat tělo a snažit se jíst tak, abychom zabránili obezitě. A proč to zmiňuji? Ať už je pravda na kterékoliv straně, je důležité zdůraznit, že právě zelený ječmen se řadí mezi významné potraviny, které mají tělu schopnost navracet zásadité prostředí.

Mladý ječmen – to jsou vitaminy z přírody

I když bychom měli vitaminy a minerály získávat především z přirozené stravy, ne vždy se nám to daří. Jenomže mnozí z nás máme k „syntetickým“ vitaminům a minerálům nedůvěru. Zelený ječmen je v tom případě přesně tím, co hledáme – koktejlem vitaminů a minerálů z přírodního zdroje.

Šťáva z mladého ječmene obsahuje až 4x více vápníku než mléko a 22x více železa než špenát.
Šťáva z mladého ječmene obsahuje až 4x více vápníku než mléko a 22x více železa než špenát.

V mladém ječmenu se nachází vitamin A, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin), B5 (kyselina pantotenová), kyselina listová, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, fosfor, mangan i zinek. Obsahuje celkem až 20 aminokyselin, mezi kterými najdeme až osm takových, které si naše tělo neumí vytvořit samo a musíme mu je dodat z externích zdrojů. S takto bohatým složením by bylo skutečně na škodu zelený ječmen v jídelníčku opomíjet.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu