Zrychlení metabolismu je cestou ke štíhlé linii

Štíhlá linie není dar, ale schopnost ovlivnit správně svůj metabolismus a umět správně cvičit. Lehce se to řekne, hůře realizuje. Jak tedy na to?

Špatný metabolismus není jen výmluvou těch, komu se nedaří zhubnout. Nejenže máme kvůli němu typické problémy s trávením, ale skutečně dokáže být překážkou toho, abychom zhubli a konečně dosáhli dlouhodobě ideální váhu. Rychlost a správné fungování metabolismu lze naštěstí ovlivnit dodržováním různých zásad, ale i podpůrnými prostředky, kterými mohu být některé byliny a látky, mnohdy dostupné v praktických doplňcích stravy.

15 tipů na zrychlení metabolismu

1. Bez snídaně to nepůjde

Máte pocit, že když snídáte, tak jíte o jedno jídlo denně zbytečně více? Přitom hravě dokážete bez snídaně vydržet až do oběda? Děláte chybu. Kdo nesnídá, zpomaluje svůj metabolismus. Tělo se hodí do tzv. šetřícího režimu a místo toho, aby energii spalovalo, začne si zásoby ukládat do tuku.

2. Bílkoviny patří do každého jídla

Neomezujte několik jídel denně pouze na konzumaci ovoce a zeleniny. Právě přijaté bílkoviny totiž dávají tělu signál k nastartování metabolismu. Měly by být součástí každého jídla.

3. Nikdy „nedržte hladovku“

Hladovění se vyhněte při dietách i v běžném životě. Díky hladovění tělo rychle začne ukládat zásoby, ale jen pomalu s touto činností opět končí.

4. Pijte dostatek vody

Pokud pijete denně dostatečné množství vody, tělo spaluje současně více kalorií.

5. Káva a zelený čaj pomáhají hubnout

Káva je považována za pomocníka při hubnutí a zrychlovač metabolismu. Stejně tak i zelený čaj. Zatímco kávy se doporučuje vypít denně jeden šálek (ne více, protože káva překyseluje), u zeleného čaje si můžete dopřát 3 až 5 šálků. Ne každý však takové množství zeleného čaje vypije. Lze po něm sáhnout i v doplňcích stravy na podporu metabolismu, jako je například Liftea Štíhlá linie.

6. Živé potraviny jsou důležité

Právě ony umí efektivně zrychlit metabolismus. Dopřejte si je v podobě čerstvých zeleninových a ovocných šťáv a jako smoothie.

7. Dopřejte si kvalitní spánek

Lidé, kteří nemají dostatek spánku, jsou náchylnější k obezitě. Spánek totiž zrychluje metabolismus.

8. Zkuste žít bez stresu

Při stresu se v těle zvyšuje hladina hormonu kortizolu. Díky tomu dochází ke zpomalení metabolismu a k nárůstu tukové tkáně. Naopak svaly, které metabolismus zrychlují, mizí.

9. Nezapomeňte na antioxidanty

Jsou důležité pro správné fungování metabolismu. Věděli jste, že jedním z nejsilnějších antioxidantů je Acai berry? Plody z této štíhlé palmy u nás sice nevypěstujete, ale i ony jsou součástí doplňku stravy Liftea Štíhlá linie.

10. Jezte potraviny příznivě ovlivňující metabolismus tuků

Existuje několik zajímavých potravin, které se umí přímo soustředit na zlepšení metabolismu tuků, a tím pomáhat při kontrole tělesné hmotnosti. Je to například Garcinia Cambogia (tamarind malabarský) nebo guarana. U nás nerostou, ale najdete je opět v doplňku stravy Liftea štíhlá linie.

11. Čistá střeva zrychlí metabolismus

Na pročištění střev je ideální vláknina. Dbejte tedy o to, abyste ji přijímali v dostatečném množství. Jezte různá semínka (sezamové, lněné, slunečnicové). Ale třeba i již zmíněné Acai berry je bohatým zdrojem vlákniny.

12. Pomozte si správnými enzymy a dalšími látkami

Příznivě umí rychlost metabolismu ovlivnit i některé enzymy. Takovým je bromelain, enzym, který se nachází nacházející v zelené stopce ananasu. Umí štěpit bílkoviny a podporovat trávení. Dalším „spalovačem tuků“ je synefrin. Ten se nachází v oplodí pomerančovníku hořkého. Synefrin podporuje metabolismus lipidů a kontrolu tělesné hmotnosti. Obě tyto látky, jak bromelain tak synefrin, jsou součástí doplňku stravy Liftea Štíhlá linie.

13. Dbejte na příjem omega-3 mastných kyselin

Nachází se v rybách a v rybím tuku. Díky rybímu tuku dokážeme nastartovat činnost enzymů, které pomáhají spalovat tuky, a tím nastartovat metabolismus. Jezte sardinky, lososa, tuňáka, ale klidně i rybí tuk v kapslích.

14. Procházky pomáhají

Lehký nenáročný pohyb, chůze, dokáže podporovat správnou tepovou frekvenci a metabolismus. Doporučují se zejména dopolední procházky. Říkáte si, že to jste v práci? Tak se do ní vydejte pěšky. Nebo alespoň vystupte o dvě zastávky dříve z tramvaje a projděte se. A kdo nás k procházkám motivuje nejvíce? Pes. Pořiďte si ho.

15. Smějte se

Nakonec si nechávám radu, kterou zvládne dodržet snad každý z nás. Víte, že smích zrychluje metabolismus? Tak se nemračte a smějte se!

Jak na cvičení pro zrychlení metabolismu?

Bez cvičení to skutečně nepůjde. Ale jak na něj? Dopřejete si jednou týdně dvě hodiny běhu? Chyba! Nebo jezdíte každou sobotu na kole? Taky nic moc. Pokud chcete cvičení využít ve prospěch zrychlení metabolismus, cvičte krátce, ale intenzivně. Takže platí, že méně je více. Pro zrychlení metabolismu jsou totiž nejlepší silová cvičení, která podporují růst svalů. Nárůst svalové hmoty dokáže zvýšit tzv. bazální metabolismus až o 40 %. Nemusíte ale zvedat žádné velké zátěže. Stačí cvičení dostatečně často opakovat. Vhodné je intervalové cvičení: 30 sekund cvičení, 30 sekund odpočinek. Opakovat po dobu 15 minut 2× denně. K tomu přidejte každodenní procházky.